-2°C pochmurno z przejaśnieniami

Charytatywny kiermasz na Rynku w Skaryszewie [FOTO]

W niedzielę, 10 grudnia na Rynku w Skaryszewie odbył się bożonarodzeniowy kiermasz charytatywny.

Tego dnia skaryszewski Rynek zapełnił się stoiskami ze świątecznymi ozdobami, stroikami, upominkami, przygotowanymi przez uczniów szkół, stowarzyszenia, twórców z terenu gminy. Swoje prace zaprezentowali m.in. uczniowie z PSP w Sołtykowie, PSP w Makowcu, PSP w Chomentowie Puszcz, PSP w Makowie, Stowarzyszenie „Aktywni na Targowej”, Spółdzielnia Socjalna Zielona Igiełka. Także Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna miała swoje stoisko z książkami. Nie zabrakło również lokalnego miodu, a gospodynie i członkowie zespołów ludowych z terenu gminy Skaryszew zapewnili pyszne ciasta, bigos czy chleb ze smalcem.

Całe wydarzenie miało jeden, szczytny cel. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.

Podczas kiermaszu sprzedawano także wyjątkowe karty bożonarodzeniowe. Wśród uczniów szkół podstawowych został ogłoszony konkurs na kartkę świąteczną, bożonarodzeniową z motywem Skaryszewa, np. herbem czy kościołem. Najlepsze prace zostały nagrodzone właśnie podczas kiermaszu, a dodatkowo, po 3 najładniejsze kartki z obydwu kategorii wiekowych zostały wcześniej wydrukowane, dołożono do nich płytę z kolędami i ładnie zapakowano. I właśnie takie pakiety świąteczne można było nabyć, po uprzednim wrzuceniu do puszki z logo hospicjum dowolnego datku.

Dla najmłodszych przygotowana została niespodzianka w postaci obecności Mikołaja, z którym można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Gdy zapadł zmrok, w Skaryszewie rozbłysnęła świąteczna iluminacja.

W świąteczny klimat dodatkowo wprowadziła góralska kapela „Póki Co” z Żywca, a ze specjalnym świątecznym recitalem wystąpił Kuba Urbański, lider zespołu PLAYBOYS.

Wydarzenie poprowadził Mirosław Sienkiewicz, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie. Obecny był również burmistrz Skaryszewa Ireneusz Kumięga, który wręczał nagrody w konkursie na kartę bożonarodzeniową oraz sam chętnie kupował świąteczne ozdoby na straganach, a także ksiądz Marek Kujawski, duszpasterz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.

Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy, którzy chętnie kupowali świąteczne aniołki, kartki, bombki, stroiki i wiele innych ozdób świątecznych, by wesprzeć szczytny cel i cieszyć oczy nietuzinkowymi, wyjątkowymi przedmiotami.

- Myślę, że kiermasz się udał. Było pięknie, kolorowo, świątecznie. To była bardzo ciekawa inicjatywa. Nie potrafię na razie powiedzieć, ile zebraliśmy, bo to jest zliczane. Zresztą ten dochód cały czas jeszcze będzie zbierany, bo karty będą rozprowadzane aż do Bożego Narodzenia w sklepikach czy szkołach. Widać, że mieszkańcy Skaryszewa żywo zainteresowali się tą akcją, chętnie kupują karty i włączają się w całe to przedsięwzięcie - powiedział burmistrz Skaryszewa Ireneusz Kumięga.

 

 

Karolina Kozieł

Charytatywny kiermasz na Rynku w Skaryszewie [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się