-1°C pochmurno z przejaśnieniami

Nowe wiaty przystankowe w gminie [FOTO]

Na terenie gminy Skaryszew zamontowano nowe wiaty przystankowe.

W samym Skaryszewie zostały ustawione cztery nowe wiaty: na ul. Mickiewicza /przy kościele/ oraz wzdłuż drogi krajowej nr 9 /przy Delikatesach Centrum, Biedronce i na przystanku Praga. Są to wiaty typu EOS, wykonane z blachy ocynkowanej, lakierowanej. Wypełnienie konstrukcji stanowią hartowane szyby, które wpływają na jego estetykę. Przy kościele ustawiono powiększoną wersję przystanku. Trzy z powyższych przystanków zostały wyposażone w gabloty informacyjne, w których będą wywieszane informacje ważne dla mieszkańców.

Także na terenie gminy ustawiono nowe wiaty przystankowe. Pojawiły się one w miejscowościach: Budki Skaryszewskie, Bujak, Zalesie, Kłonowiec Koracz i Kazimierówka. Są to wiaty typu Atena wykonane w całości z blachy ocynkowanej, lakierowanej. Są dosyć głębokie a szyba umieszczona z lewej tzw. najazdowej strony przystanku, ułatwia podróżnym obserwację drogi. Wszystkie przystanki wyposażone są w tabliczki z rozkładami jazdy, znaki przystanku, ławki i kosze na śmieci.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 42 tys. zł. Dostawcą wiat przystankowych była firma BIN z Aleksandrowa Kujawskiego.

 

Karolina Kozieł

Fot. UMiG Skaryszew

Nowe wiaty przystankowe w gminie [FOTO] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-12-08 20:40:16

    witam Panie Burmistrzu, kiedy będzie wiata przystanku przy ul. Słowackiego ( na przeciwko straży pożarnej) w Makowcu. Z przystanku jeździ dużo dzieci do szkół, poza tym jest to przystanek z którego odjeżdża dużo osób. Obecnie muszą niestety moknac...

Dodajesz jako: Zaloguj się