11°C całkowite zachmurzenie

Ponad 23 tys. zł na remont strażnicy OSP w gminie Skaryszew [FOTO]

Dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza zostanie wyremontowane 55 strażnic OSP z subregionu radomskiego. Wśród nich jest jedna z terenu gminy Skaryszew.

Środki posłużą na remonty dachów, montaż nowych bram garażowych oraz instalacji centralnego ogrzewania.

W uroczystym podpisaniu umowy na realizację 55 projektów o wartości blisko 1,3 mln zł wzięli udział członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, radny sejmiku województwa mazowieckiego Zbigniew Gołąbek oraz przedstawiciele gmin z subregionu radomskiego, w tym burmistrz Skaryszewa Ireneusz Kumięga.

– Staramy się, aby druhowie z Mazowsza byli odpowiednio przeszkoleni, wyposażeni, dysponowali nowoczesnymi samochodami bojowymi. Jako strażak ochotnik doskonale wiem, że niestety nie zawsze wystarcza środków na stworzenie dobrych warunków w strażnicach. A chodzi tu przecież nie tylko o komfort, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo. Cieszę się, że strażacy z subregionu radomskiego wykazali tak dużą aktywność w naszym programie wsparcia. Dzięki temu wyremontują aż 55 strażnic. Serdecznie gratuluję beneficjentom – mówił członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Jeśli chodzi o gminę Skaryszew, to dofinansowanie w kwocie 23 742, 00 zł otrzymali druhowie z OSP Bujak. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont instalacji elektrycznej oraz bramy garażowej, drzwi wewnętrznych i zewnętrznych strażnicy.

Ponad 23 tys. zł na remont strażnicy OSP w gminie Skaryszew [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się