-4°C pochmurno z przejaśnieniami

Przedszkolaki ze Skaryszewa poznawały kulturę ludową

Edukacja, Przedszkolaki Skaryszewa poznawały kulturę ludową - zdjęcie, fotografia

Samorządowe przedszkole w Skaryszewie zorganizowało „Tydzień z kulturą ludową”.

W czwartek, 22 lutego dzieci z gr. Krasnale, Motylki i Biedronki przyniosły do przedszkola fartuszki, czepki na głowę, mąkę oraz własny wałeczek do wałkowania ciasta. Panie z zespołu ludowego Chomentowianki zaprezentowały dzieciom etapy przygotowania pierogów począwszy od formowania ciasta. Następnie ulepione pierogi poddano procesowi gotowania. Każdy przedszkolak był bardzo zaangażowany w prace kulinarne. Do pomocy zaangażowane były również: p. dyrektor J. Dróżdż, wicedyrektor J. Burek, rodzice i dziadkowie przedszkolaków. W spotkaniu uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Makowcu. Podczas gdy panie kucharki gotowały pierogi, przedszkolaki słuchały utworów ludowych w wykonaniu Chomentowianek. Spotkanie zakończyło się wspólną degustacją.

W ramach akcji „Tydzień kultury ludowej” w przedszkolu zorganizowano również wystawę pt. „Konie i koniki", a kilka dni wcześniej z pomocą MGOK w Skaryszewie zorganizowano koncert zespołu „Ludwiczanki”.

Natomiast 23 lutego odbył się pokaz taneczny zespołu „Na ludowo” w wykonaniu młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Skaryszewie pod przewodnictwem p. E . Kundys.

 

Źródło i foto: UMiG Skaryszew

Przedszkolaki ze Skaryszewa poznawały kulturę ludową komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się