-4°C pochmurno z przejaśnieniami

Skaryszewskie Wstępy już w przyszłym tygodniu

Aktualności, Skaryszewskie Wstępy przyszłym tygodniu - zdjęcie, fotografia

W dniach 6-7 marca w Skaryszewie odbędzie się tradycyjny Jarmark Koński Wstępy.

Jego tradycja sięga XVII wieku. Biorą w nim udział hodowcy, eksporterzy koni, rolnicy. Podczas jarmarku eksponowane są między innymi akcesoria rymarskie, sprzęt rolniczy, wyroby rzemieślnicze, rzemiosło, sztuka ludowa, a przede wszystkim konie pociągowe.

W tym roku prezentacja i sprzedaż koni została podzielona na dwa dni. W poniedziałek, 6 marca będzie można zobaczyć klacze, ogiery, wałachy, źrebięta ras zimnokrwistych, konie w typie zimnokrwistym i pogrubionym hodowane na terenie Polski. Z kolei we wtorek, 7 marca zaprezentowane zostaną klacze, źrebięta, wałachy, kuce ras szlachetnych.

Takie rozwiązanie ma zapewnić większy komfort i bezpieczeństwo zwierząt, ale również hodowców i turystów.

Skaryszewskie Wstępy to także imprezy towarzyszące. W poniedziałek, w godz. 9:00-12:00 odbędzie się IV Ogólnopolski Pokaz Koni Hodowlanych, podczas którego będzie można podziwiać najpiękniejsze konie polskiej rasy zimnokrwistej. Będzie można również zobaczyć pokaz ułański w wykonaniu II Pułku Ułanów Szwadron Ziemi Kieleckiej z Garbatki - Letnisko oraz „Tradycje i Zwyczaje Wstępów”. Nie zabraknie oczywiście muzyki ludowej, rękodzieła i kuchni regionalnej.

 

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program imprezy:

6 marca (poniedziałek):

5:00 – 15:00 – prezentacja koni (targowisko miejskie ul. Krasickiego 13)

9:00 – 12:00 – IV Ogólnopolski Pokaz Koni Hodowlanych, „Tradycje i zwyczaje wstępów” (parking przy cmentarzu)

10:00 – Uroczyste otwarcie Wstępów przez Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew Ireneusza Kumięgę (estrada w centrum jarmarku)

10:00 – 15:00 – „Estrada Folkloru” i prezentacja kuchni regionalnej (estrada w centrum jarmarku)

10:00 – 15:00 – „Aleja twórców ludowych” – prezentacja i sprzedaż wyrobów artystyczno-rzemieślniczych (ulica Mickiewicza)

 

7 marca (wtorek):

10:00 – 15:00 - prezentacja koni (targowisko miejskie ul. Krasickiego 13)

 

Karolina Kozieł

Fot.: UMiG Skaryszew

Skaryszewskie Wstępy już w przyszłym tygodniu komentarze opinie

  • gość 2017-03-07 08:23:16

    Zaczęła się tradycyjna rzeź zwierząt zanim jeszcze trafiły do rzeźni, po gehennie 36- 40 godzinnej podróży. Macie dobre samopoczucie? jak można byc takim sukinsynem żeby patrzeć na męczarnie zwierząt, na sadyzm tych popaprańców znęcających się nad tymi pięknymi zwierzętami,. Jakim trzeba byc sadysta żeby patrzeć na skurwysyna kopiącego konia, jaką trzeba byc bestia żeby przygladać sie okładaniu batem tych biednych koni. Wszyscy jesteście winni tej rzezi, temu piekłu przez które przechodzą konie. Oczywiście nikomu to nie przeszkadza że pijany jełop chce sie podniecić, podnieść sobie swoje pijackie ego i batem wymierza razy ot tak sobie. Masie krew koni na rękach. Przeklęte miasto, polskie Yulin. Tornado powinno zmieść to wszystko z powierzchni ziemi bo nikt nie zrobił nic zeby to przerwać. O policji która nie reagowała nie wspomnę. Widać do wycinania konfetti sie tylko nadają

  • gość 2017-03-07 23:53:46

    Koszmar

  • ona - niezalogowany 2017-03-08 16:11:22

    Płakać się chce przy oglądaniu tych zdjęć. Sto myśli na raz. Czy udało je się wykupić... czy jadą w ostatnią podróż...

Dodajesz jako: Zaloguj się