-4°C pochmurno z przejaśnieniami

Śmiertelne potrącenie w gminie Skaryszew. Ofiara nie miała na sobie elementów odblaskowych

Wypadki, Śmiertelne potrącenie gminie Skaryszew Ofiara miała sobie elementów odblaskowych - zdjęcie, fotografia

W sobotę, 4 listopada po godz. 17:00 doszło do śmiertelnego potrącenia na terenie gminy Skaryszew. 84-latek zginął na miejscu.

Na ul. Słowackiego pojazd cieżarowy marki Man z przyczepą, którym kierował 33-letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego, śmiertelnie potrącił 84-letniego mężczyznę. Kierowca był trzeźwy, a pieszy, jak wynika z wstępnych informacji, szedł środkiem jezdni i nie miał żadnych elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze z radomskiej drogówki prowadzą postępowanie, które wyjaśni wszystkie okolicznoście zdrzenie.

- Mając na uwadze bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego zwracamy się do pieszych z apelem aby przechodzili przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych, a jeżeli takich brakuje, zachowujmy szczególną ostrożność, nigdy też nie wbiegajmy raptownie na jezdnię. Zaopatrzmy się w elementy odblaskowe szczególnie po zmierzchu, kiedy widoczność jest gorsza, a ciemne kolory ubrania powodują, że pieszy zauważany jest przez kierowcę dopiero w ostatnim momencie - apeluje Justyna Leszczyńska z KMP Radom.

Przypominamy, że noszenie elementów odblaskowych jest obowiązkiem pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Elementy odblaskowe powinny być umieszczone w widocznym dla innych uczestników ruchu tak, aby pieszy był z daleka widoczny.

 

Małgorzata Stasiak

Śmiertelne potrącenie w gminie Skaryszew. Ofiara nie miała na sobie elementów odblaskowych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się