-2°C pochmurno z przejaśnieniami

Grzegorz Chwaliński w konkursie Młody Muzyk Roku 2018

Aktualności, Grzegorz Chwaliński konkursie Młody Muzyk - zdjęcie, fotografia

Grzegorz Chwaliński, perkusista z Makowca znalazł się w ścisłej czołówce osób zakwalifikowanych do finału konkursu Młody Muzyk Roku 2018.

Młody Muzyk Roku to ogólnopolski konkurs na najlepszego młodego muzyka grającego na instrumencie klasycznym. Składa się z dwóch etapów: półfinału i finału. Biorą w nim udział laureaci prestiżowych konkursów muzycznych, wybrani przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Finał odbędzie się 20 marca. Transmisja w TVP Kultura i na mlodymuzykroku.tvp.pl o godz. 20.20. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę na Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Edynburgu.

 

18-letni Grzegorz Chwaliński jest uczniem Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu w klasie perkusji Barbary Galas.

Pochodzi z muzycznej rodziny. Jego młodszy brat Michał również jest perkusistą, tata Tomasz gra w Orkiestrze Wojskowej w Radomiu oraz prowadzi Młodzieżową Orkiestrę Dętą Miasta Zwolenia, a mama Justyna śpiewa w Chórze „Festa Allegra”.

Przygodę z perkusją rozpoczął jako pięciolatek. Od tego czasu praktycznie nie rozstaje się z pałkami. Doskonali się w grze na marimbie, wibrafonie, ksylofonie, werblu, kotłach, zestawie rozrywkowym oraz multiperkusyjnym. Zdobywał laury, między innymi na konkursach w Petersburgu (Rosja) czy Pescarze (Włochy), Drum Battle Rhythm Festival w Legnicy, Międzynarodowym Konkursie Solistów – 2nd International Young Percussion Forum we Wrocławiu, Drum Fest w Opolu i wieli innych. Jest wysoko oceniany przez największe autorytety muzyczne świata perkusyjnego. Uczestniczy w wielu warsztatach perkusyjnych oraz festiwalach w kraju i zagranicą. Poza utworami klasycznymi, chętnie wykonuje muzykę marszingową i jazzową. W wolnym czasie gra w piłkę nożną i ręczną oraz pływa. Marzy o wygraniu konkursu perkusyjnego ARD Music Competition w Monachium i podróży dookoła świata.

 

Fot.: www.mlodymuzykroku.vod.tvp.pl

 

Grzegorz Chwaliński w konkursie Młody Muzyk Roku 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się