-4°C pochmurno z przejaśnieniami

Podstawówka w Odechowie wyremontowana

Aktualności, Podstawówka Odechowie wyremontowana - zdjęcie, fotografia

W Publicznej Szkole Podstawowej w Odechowie przeprowadzono generalny remont.

Budynek PSP w Odechowie to projekt sprzed ponad 90 lat i w związku z tym wymaga kompleksowych remontów.

Remont obejmował modernizację korytarza na parterze budynku, który został przebudowany. Wyburzono ściany działowe, aby lepiej spełniać wymogi ośmioklasowej szkoły podstawowej. Dzięki wyburzeniu ścian powiększyła się przestrzeń korytarza. Jest on lepiej doświetlony i bardziej funkcjonalny. Na pewno wpłynie to także na poprawę bezpieczeństwa uczniów w czasie przerw lekcyjnych.

Na parterze budynku pomalowane zostały także ściany i odnowiona podłoga, uzupełniono ubytki płytek, co było efektem wyburzenia ścian. Wstawione zostały drzwi oddzielające korytarz dolny od szatni i toalet.

Dodatkowo, zgodnie z przepisami oddział przedszkolny dostosowano do wymogów przeciwpożarowych. Do sali zamontowano ognioodporne drzwi. Dodatkowo w sali muszą znajdować się dwa wyjścia ewakuacyjne, dlatego wewnątrz sali oraz na zewnątrz ustawiono schody, wykonane z niepalnego materiału, które zapewniają bezpieczeństwo przedszkolakom.

W szatni zamontowano drzwi zewnętrzne (wyjściowe). Nowe wejście do budynku szkoły na pewno przyczyni się do łatwiejszego utrzymania szkoły w czystości.

Gruntowny remont został przeprowadzony także w pokoju nauczycielskim i pomieszczeniu zajmowanym przez bibliotekę. W obydwu pomieszczeniach wyrównane i pomalowane zostały ściany i położona nowa wykładzina podłogowa. Ponadto w gabinecie Dyrektora szkoły i w bibliotece zamontowano nowe drzwi. Pomalowana została również balustrada.

Remont objął także górny korytarz, na którym pomalowane zostały ściany i podłoga.

Koszt remontu budynku w PSP w Odechowie wyniósł 41 927,91 zł, z czego 13 848,00 zł to środki z funduszu sołeckiego miejscowości Odechów i Grabina.

 

Źródło i foto: PSP w Odechowie

Podstawówka w Odechowie wyremontowana komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się