12°C słabe opady deszczu

Zabiegany Skaryszew na Biegu Kazików [FOTO]

W niedzielę, 11 marca w Radomiu odbył się XI Bieg Kazików. Nie mogło na nim zabraknąć miłośników biegania ze Skaryszewa.

Imprezę zorganizowano już po raz jedenasty. Biorą w niej udział zarówno amatorzy, jak i zawodowcy. Z roku na rok przybywa uczestników z całego kraju, a nawet świata.

O godzinie 11:00 rozpoczęły się biegi dzieci i młodzieży. Na kilku dystansach w zależności od wieku rywalizowało kilkaset dzieci, a wśród nich 5 skaryszewian: Magda i Tolek Stachurscy, Mateusz i Kuba Kucharscy oraz Amelia Karolak. Amelia zajęła III miejsce na dystansie 500 m.

W biegu głównym na 10 km wystartowało 1050 biegaczy. W tym roku na metę dotarło 1015, a wśród nich 15 zabieganych skaryszewian, z których 14 ukończyło bieg w bardzo dobrym czasie, poniżej godziny.

Podczas tegorocznych Kazików odbył się także Bieg Charytatywny na dystansie 2 km. Współorganizatorem zawodów była Fundacja im. Agaty Bornikowskiej. Dochód z biegu został przeznaczony na rehabilitację Julii, która doznała złamania kręgosłupa z częściowym urazem rdzenia kręgowego podczas jazdy konnej. Mimo natychmiastowej operacji pozostał niedowład dolnej części ciała. Nastolatka ma szansę na powrót do zdrowia i samodzielnego chodzenia, ale potrzebuje długiej i kosztownej rehabilitacji. W tym biegu wzięła udział niemal 30 osobowa grupa miłośników biegania ze Skaryszewa.